Не забудьте вмикати світло фар

Не забудьте вмикати світло фар

30.10.2016

Пункт 9.8 Правил дорожнього руху України передбачає, що «З 1 
жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції ранспортного засобу — ближнє світло фар». 

Нагадаємо, що в Правилах передбачено термін «денні ходові вогні — зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби». 


Ближнє світло фар необхідно також вмикати:
- у темну пору доби (з моменту заходу сонця до його сходу) та в умовах недостатньої видимості (видимість менше 300 м в умовах дощу, туману тощо) незалежно від ступеня освітлення дороги; 
- на транспортному засобі, що буксирує;
- під час руху в колоні (організована група з трьох і більше транспортних засобів, що разом рухаються в одному напрямку безпосередньо один за одним); 
- у тунелях;
- на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей; 
- на великовагових, великогабаритних транспортних засобах та
транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів; 
- на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком 5.8, назустріч загальному потоку транспортних засобів.

Рухаючись в темну пору доби, дальнє світло слід перемикати на
ближнє не менш як за 250 м до зустрічного транспортного засобу, а також тоді, коли воно може засліпити інших водіїв, зокрема тих, що рухаються в попутному напрямку. 
Дальнє світло необхідно перемикати і на більшій відстані, якщо водій зустрічного транспортного засобу періодичним перемиканням світла фар покаже потребу в цьому.


Назад к списку новостей